Caddebostan Kültür Merkezi

Caddebostan Kültür Merkezi

Caddebostan Kültür Merkezi

  • E-posta: bilet@kadikoy.bel.tr

Telefon: (216) 467-2568
Adres: Caddebostan, Haldun Taner Sk. No:11, 34728 Kadıköy/İstanbul, Türkiye Kadıköy / İstanbul
Çalışma Saatleri: 13:00 - 21:00

Mekan Hakkında

Caddebostan Kültür Merkezi (CKM), sanat dünyasına damga vuran etkinliklerle Anadolu Yakası’nın en önemli kültür merkezlerinden biridir.


Büyük salonunda 656, iki küçük salonunda 125 seyirci ağırlayabilen CKM, tiyatro oyunlarına, caz ve klasik konserlere, sinema gösterimlerine, ulusal ve uluslararası sanatçıların sergi ve panellerine ev sahipliği yapıyor.


19 bin metrekarelik alana inşa edilen Caddebostan Kültür Merkezi, tiyatro, konferans, sinema ve sergi salonlarıyla aynı anda 3 bin kişiyi konuk edecek şekilde planlanmıştır. Kültür merkezimiz bünyesinde barındırdığı 8 sinema salonu, sanat kütüphanesi, kitabevi, restoran, spor salonu, sanat galerisi, 3 adet fuaye sergi alanı, 2 adet 125 kişilik ve 1 adet 656 kişilik çok amaçlı salonuyla tam bir kültür merkezi özelliği taşımaktadır. CKM, sezonda ortalama 1 milyon ziyaretçisi ile Türkiye'nin en önemli kültür merkezleri arasında yer almaktadır.


Çok Amaçlı Salonlar

Büyük Salon (656 Kişi Kapasiteli)

A Salonu (125 Kişi Kapasiteli)

B Salonu (125 Kişi Kapasiteli)


Sergi Alanları

Sanat Galerisi

3. ve 4. Kat Fuaye Alanları

Performansbir Katı


CKM Sanat Galerisi 480 metrekare bir alanda olup Caddebostan Kültür Merkezi’nin giriş katında yer almaktadır. Sezonda yaklaşık 8 kişisel ve karma sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu sezonun öne çıkan sergileri arasında İmoga Koleksiyon Sergisi, Ursula-Yusuf Katipoğlu Resim Sergisi ve Yeldeğirmeni’nden Kent Öyküleri” Karma Sergisi sayılabilir. CKM Sanat Galerisi’ni  yılda yaklaşık 14.000 ziyaretçi gezmektedir.


Sanat Kütüphanesi

CKM Sanat Kütüphanesi, yaklaşık 5500 kitaplık dermeye sahip olup yılda yaklaşık 4500 kişiye hizmet vermektedir.


CKM Söyleşi ve İmza Etkinlikleri

Caddebostan Kültür Merkezi, 2009 yılından bu yana sanat, edebiyat ve siyaset dünyasının önde gelen birçok ismini okuyucularıyla buluşturmaktadır. Bugüne kadar Yaşar Kemal, Orhan Pamuk gibi edebiyat alanının en önemli isimlerini ağırlamış olan CKM, sezon içerisinde her ay düzenlenen söyleşilerde yazarlar hem okuyucuları ile buluşuyor hem de kitaplarını imzalıyor.

Haberdar Ol !